суббота, 9 февраля 2013 г.

речення з крапка з комою

II. Знайдм, у реченнях слова  словосполучення, вжит в переносному значенн, та порвняйте х з дбраними вами словами в прямому значенн. Пояснть, чого досягають автори використанням слв у переносному значенн в кожному з речень.

I. Лягав порох на шляху тихо спадала роса над стеном сялось сре промння зр (С. Скляренко). 2. Ггантськ тн тамниче затиснулись в ущелини над водою засрблився туман заблищало громаддя машин на дороз заграли скел до мсяця скалками мнералв (О. Гончар). 3. Позолотився крачок хмарини защебетав на рзн голоси степ пдвелося сонце та й залляло променистою повнню землю (О. Боиченко). 4. Уже й нч землю обйма зйшов мсяць  вдарив ясним промнням по блих хатах (Марко Вовчок). 5. Стрибають циркають  квокчуть мж кущами дрозди шовкова рунь прослалась на ланах повтря тихий мед га барвист плями (М. Рильський).

кому чи крапку з комою у безсполучникових складних речен

190. ¶. Прочитайте  спишть, розставляючи, де потрбно,

II. Вкажть, як слова  найскладншими за будовою (4 5 морфем). Назвть вивчен орфограми.

I. Був гарячий червневий день; сонце палило нестерпно; замовкли птахи; квти  дерева стомлено опустили листя (Ю. Збанацький). 2. Свтить сонце в блакит, зеленють гори, джерельною свжстю диха вода {О. Гончар).

* 189. ¶. Прочитайте речення  порвняйте х. Визначте, чому в них ставляться рзн роздлов знаки, хоч за будовою вони подбн. З якою нтонацю читаються речення?

III. Знайдть у текст прислвники, частки  пояснть правопис х-. З чим пов’язане переважання в текст безсполучникових складних речень?

Надйшла оснь. Жовте листя падало з дерев  усяло береги зелень полиняла рчка набрала свинцевого кольору небо було постйно сре дув холодний втер з дрбним доцем. Береги рки опустли не чути було н веселих псень н смху н дзвнких голосв по берегах човни  барки перестали снувати назад  вперед. Жодна комаха не продзижчить у трав жодна пташка не защебече на дерев тльки галки  ворони криком наводили смуток на душу (О. Гончар),

II. Спишть текст, розставляючи роздлов знаки. Пояснть х за допомогою правил. З якою нтонацю слд читати текст?

188.1. Прочитайте  визначте, до якого типу мовлення належить текст.

П¶. З’ясуйте, що спльного в уживанн коми  крапки з комою в безсполучниковому складному реченн  в складносурядному.

II. Визначте, з яких типв простих речень побудован складн.

А саме село розлягалось на узвишшях, довкола рчки, озер та лугв. Навесн тут розливаться вода, зеленють, розвиваючись, дерева, прилта птаство, зацвтають квти в лугах, зацвтають садки, нема, либонь, благословенншого краю. В рчц та в озерах повно риби, в’юнв, ракв; не тльки за сльською околицею, а й у самому сел можна побачити диких качок; дик гуси пролтають над селом, прямуючи до лсу… (ґ. Гуцало).

187.1. Прочитайте  пояснть вживання роздлових знакв у безсполучниковому складному реченн.

Крапка з комою ставиться мж простими реченнями безсполучникового складного речення, коли вони дуже поширен, менш зв’язан мж собою за змстом або коли в середин х уже  роздлов знаки.

У безсполучниковому складному реченн кома мж простими реченнями ставиться тод, коли вони вказують на одночаснсть або часову юслдовнсть подй, явищ  вимовляються з нтонацю перелку.

Кома  крапка з комою в безсполучниковому складному реченн

Бблотека укрансько мови та лтератури

Кома  крапка з комою в безсполучниковому складному реченн | Бблотека укрансько мови та лтератури

Комментариев нет:

Отправить комментарий